Obcokrajowcu – to Twój bilet do życia w Polsce!

Jeśli myślisz o długotrwałym pobycie w Polsce, certyfikat TELC B1/B2 otworzy przed Tobą te drzwi. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, jest on wymagany do uzyskania zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego.

Szkoła Języków Obcych Europa jest podmiotem uprawnionym do przeprowadzania egzaminów TELC .

Egzaminy organizowane są w siedzibie szkoły w Kołobrzegu, ale również na terenie całej polski.

Jak przebiega egzamin?

Jest to przyjazny egzamin, który składa się z części pisemnej i ustnej. Cały egzamin pisemny (słuchanie, czytanie, elementy języka, pisanie) trwa 115 minut, a po nim następuje przerwa.
Po przerwie kandydaci mają czas na przygotowanie się do części ustnej (20 minut), po czym wchodzą parami na sesję trwającą 16 minut.

Zaliczenie egzaminu na poziomie B1 – należy zdobyć co najmniej 50% z całego egzaminu.

Odbiór certyfikatu następuje w terminie od 6 do 8 tygodni od daty egzaminu.

Ważne jest to, że zapisy na egzamin i terminy oczekiwania na wydanie certyfikatu są krótsze niż w przypadku egzaminu państwowego.

Ośrodek egzaminacyjny może odstąpić od organizacji egzaminu w przypadku zgłoszenia się na egzamin mniej niż 5 kandydatów.

Jeżeli masz pytania odnośnie do egzaminu – zachęcamy do kontaktu: bartek@szkolaeuropa.pl

lub pod numerem telefonu: 531552826

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI Z DNIA 31.05.2023 DOT. POŚWIADCZANIA ZNAJOMOŚCI JĘZYKA POLSKIEGO (1)